Logo společnosti TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, a. s.

provoz VT - Válcovna trub

hlavička

Novinky

Vánoční tombola pro dobrou věc

Maruška Kučerová je veselá dvanáctiletá dívenka z Ostravy, která má ráda život a dokáže si ho užívat. Akorát ji trošku neposlouchají nožičky. Maruška trpí dětskou mozkovou obrnou, a navíc trvalou vadou zraku.

Před Vánoci proběhla mezi zaměstnanci ve Válcovně trub Třineckých železáren tombola. Díky ní se vybralo neuvěřitelných 73 140 korun, kterou vedení železáren zaokrouhlilo na 80 00 korun. Tato částka byla věnována dvanáctileté bojovnici Marušce Kučerové. Tyto finance plánují použít na speciální ortézy nohou od firmy Polihg, které v přepočtu vyjdou na 120 000 korun.

Před Vánoci byla Maruška pozvána společně s maminkou Marcelou Kučerovou k vánočnímu stromu u Válcovny trub, kde od vedoucího provozu Daniela Szotkowského a šéfa místních odboru Martina Frömela převzali šek.

Zaměstnanci Třineckých železáren pomáhali ve skladu Potravinové banky

14. - 18. října k příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby proběhla "Krajská potravinová sbírka" při niž bylo shromážděno cca 3,6 tun potravin. Potraviny byly shromážděny ve skladu Potravinové banky v Ostravě, z.s. a díky pomoci našich dvou zaměstnanců Třineckých železáren, a.s. VT-Válcovna trub mohlo být tak obrovské množství potravin roztřízeno.

Tímto bychom vám chtěli předat poděkování jménem paní Sabiny Keprdové, manažerky provozu Potravinové banky v Ostravě, z.s.: “Ráda bych touto cestou poděkovala vedoucímu provozu Ing. Danielu Szotkowskému za nabídnutou pomoc a také bych chtěla poděkovat dvou Vašim zaměstnancům, za dobrovolnou pomoc při třídění potravin.“.

Obce Jilešovice a Kozmice spojuje naše ocel

Firma strojírny a stavby Třinec a.s. realizovala stavbu lávky přes řeku Opavici mezi obcemi Jilešovice a Kozmice. Pro její konstrukci použila materiál z Válcovny trub Třineckých železáren. Celkem ocelový rám váží 62 500 kg a byl na něj použit materiál S355J. Podélníky jsou rozměru 355,6 x 30 a diagonály měří 114,3 x 20. Doufáme, že lávka bude dělat obyvatelům stejnou radost jako nám její realizace.

Zaměstnanci Válcovny trub vyrazili na první dobrovolnický den

Své každodenní pracovní povinnosti vyměnili za brusku, štětec a hrábě a neváhali pomoci druhým. V rámci dobrovolnického dne zaměstnanci Válcovny trub Třineckých železáren (TŽ) v Ostavě-Vítkovicích zamířili do nedalekého střediska Armády Spásy a do městského parku v Moravské Ostravě a Přívoze. Netradiční šichtu v terénu odpracovala třináctka dobrovolníků.

„Dobrovolnický den jsme se rozhodli započít po vzoru Třince, kde si ho zaměstnanci TŽ oblíbili. Věřím, že si své příznivce najde i na našem provozu a bude patřit mezi naše tradiční akce,“ uvedl vedoucí provozu Válcovna trub (VT) Daniel Szotkowski.

Zprvu mělo vedení provozu obavy, zda se nápad setká s pozitivní reakcí, ale hned druhý den po vydání výzvy v časopise „Rourovák“ se přihlásil mistr strojní údržby Adam Macura a postupně se přidávali další pracovníci řídících i dělnických profesí.

Celkem se jich minulý čtvrtek vydalo do terénu třináct. Část z nich zkrášlovala park v městském obvodě Moravská Ostrava a Přívoz, se kterým VT spolupracuje na vícero projektech. Dobrou součinnost kvitoval i místostarosta městského obvodu Rostislav Řeha, který přišel dobrovolníkům poděkovat za jejich úsilí.

Práce nebylo málo. Na zbroušení, nátěr, ale mnohdy i opravu čekalo čtyřicet dřevěných laviček. „Strávit směnu natíráním mi určitě nevadí. Dnešní akci vnímám jako velmi přínosnou. Myslím si, že by ji provoz mohl pořádat častěji. V budoucnu se znovu ráda zúčastním,“ okomentovala kontrolní úřednice Petra Zajícová.

Ryze mužská část dobrovolníků pomáhala s terénními pracemi v areálu Armády spásy v Ostravě-Mariánských Horách a Hulvákách. Sekali trávník a odváželi suť. Vedení ostravské Armády spásy bylo za pomoc velmi vděčné, zaměstnancům VT připravilo pitný režim i oběd. Zbylým dobrovolníkům zajistil občerstvení provoz VT.

Všichni se pak mohli těšit na drobný dárek. „Vaší pomocné ruky si velmi vážím. Děkuji, že jste neváhali a přišli jste dnes podpořit dobrou věc,“ řekl během setkání se zaměstnanci VT ředitel pro personalistiku a vnější vztahy Ivo Žižka.

I přes tropické teploty a nemalou fyzickou námahu dobrovolníky z VT neopouštěla dobrá nálada. „Ukázalo se, že i naši lidé umějí a chtějí pomáhat. Na podzim se chystáme akci zopakovat. Předběžně jsme se domluvili s Potravinovou bankou Moravskoslezského kraje. Doufám, že to vyjde a nezastaví nás další lockdown,“ uzavřel vedoucí provozu VT Daniel Szotkowski.

Nabídka firmy NextBike

Vedení provozu VT – Válcovna trub po dohodě s firmou NextBike provozující službu sdílených kol v našem městě, zajistilo pro své zaměstnance umístění stojanů pro kola. Jeden ze stojanů je umístěn u vstupu do prostor Špalkárny, druhý stojan je umístěn kousek za vjezdem k sociální budově z ulice Výstavní u stěny 11.haly.

Zároveň vedení provozu vyjednalo s firmou NextBike výhodný tarif pro všechny naše zaměstnance. Tarif, který mohou naši zaměstnanci využít stojí 590,- Kč/rok* a jeho součástí je využívat 45 minut několikrát za den bez dalších poplatků, musí být vždy po 45 minutách prodleva minimálně 10 minut, aby bylo možné znovu čerpat bez poplatků.

Pokud máte zájem využívat služeb firmy NextBike po nahlášení svého jména a příjmení, evidenčního čísla a telefonního čísla na sekretariátu provozu VT dostanete speciální kód do mobilní aplikace pro využití zvýhodněného tarifu.

Bližší informace k tomu, jak celá věc funguje naleznete na www.nextbikeczech.com

* Běžný roční tarif firmy NextBike vychází na 899,- Kč/rok a součástí je běžně 15 minut bez dalšího poplatku denně.